Marmaris Yamaç Paraşütü

Marmaris Yamaç Paraşütü adrenalin seven herkesin kesinlikle tercih etmesi gereken bir aktivitedir. Marmaris Yamaç paraşütü; özgürlük ve adrenalin vadeden hava sporudur. Mükemmel  bir kuş bakışı doğanın tüm renklerine şahit olmak ve heyecanlı dakikalar yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bu sporu yapabilmek için profesyonel olma zorunluluğu bulunmaz. Lisanslı pilotlar eşliğinde havada süzülürken sadece anı yaşamak yeterlidir

Açıklama

Marmaris Yamaç Paraşütü

Marmaris Yamaç Paraşütü adrenalin seven herkesin kesinlikle tercih etmesi gereken bir aktivitedir. Marmaris Yamaç paraşütü fiyatları özgürlük ve adrenalin vadeden hava sporudur. Mükemmel  bir kuş bakışı doğanın tüm renklerine şahit olmak ve heyecanlı dakikalar yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bu sporu yapabilmek için profesyonel olma zorunluluğu bulunmaz. Lisanslı pilotlar eşliğinde havada süzülürken sadece anı yaşamak yeterlidir.

Yamaç paraşütü, teknik olarak serbest paraşütten çok da farklı olmamakla beraber farklı yapıda bir paraşüt kullanılarak yapılan, yüksek yerlerden atlamak yerine dağlardan, yamaçlardan atlamayı gerektiren bir hava sporudur.

Marmaris Yamaç paraşütü, özel bir pist ya da hava aracı gerektirmeyen tamamıyla rüzgâra eşlik edilerek yapılan bir spordur. İngilizcede “paragliding” olarak adlandırılan yamaç paraşütü, 1980’li yılların başında hava sporları ile ilgilenen kişiler tarafından bulunmuştur. Marmaris Yamaç paraşütü denilince insanların aklına genellikle serbest paraşüt gelir. Serbest düşüşte bir hava aracı gerekir ve yüksekten salınarak gökyüzünde süzülür. Yamaç paraşütünde ise bir hava aracına gerek yoktur. Dağlardan ya da yüksek yamaçlardan belirli bir hız kazanarak atlanır ve gökyüzüne karışılır.

Yamaç paraşütü yapmak için öncelikle bu spora uygun olan yerlere gitmek gerekir. Daha sonrasında uçuş için sadece kas gücüne ve rüzgâra ihtiyaç duyulur. Hayatınıza yamaç paraşütü deneyimini eklemek ve sadece keyifli bir anı bırakmak için gökyüzünde olacaksanız bu sporun yapıldığı yerlerde eğitmenlerden yamaç paraşütü hakkında kısa bilgi alabilir ve pilotların eşliğinde uçabilirsiniz.

Marmaris yamaç paraşütü fiyatları

Yamaç paraşütünün serbest paraşüte göre farklarından biri, yamaç paraşütü ile havada saatlerce uçmak, hatta kilometrelerce yükselmek mümkün. Marmaris yamaç paraşütü Ayrıca daha kolay havalanır ve yönlendirilmesi de bir parça daha kolay. Yamaç paraşütünü serbest paraşüte göre daha pratik kılan özellik ise paraşütün inişten sonra hızlıca toparlanıp bir sırt çantası büyüklüğüne getirilebiliyor olması.
Bu iki hava sporu arasında terimsel bazı farklar da var. Mesela serbest paraşütte “atlama” terimi kullanılırken yamaç paraşütünde buna “kalkış” denir. Aynı şekilde “düşüş” yerine de “süzülüş” terimi kullanılır.

Kanat: Adından da anlaşılacağı gibi uçuşu mümkün kılan parça kanat. İçinin havayla dolması sayesinde uçuşu sağlayan bu parça pilotun kilosuna, uçuş koşullarına ve pilotun tecrübesine göre farklı şekillerde de üretilebiliyor.

İpler: Kanada yaklaştıkça ikiye veya üçe ayrılarak daha güçlü hale gelen iplerin her biri yaklaşık 100 kg ağırlığı taşıyabilecek güçte. Marmaris yamaç paraşütü Askı ipleri ve fren ipleri olmak üzere iki çeşidi vardır.

Kuşam: Kuşam pilotun oturduğu kısımdır. Plastikten ya da tahtadan yapılmış bir oturma kısmı, sırtın yaslanabileceği bir yer, omuz askıları ve kolonlardan oluşur. Tıpkı kanat gibi vücut ölçülerine uygun olarak farklı biçimlerde üretilebilir, ayarlanabilir.

Kolonlar: Tüm iplerin birleştiği noktada kolonlar vardır. Marmaris yamaç paraşütü Kolonlar sayesinde pilot kalkış ve iniş esnasında tüm iplere tek noktadan hükmetme kolaylığına erişir.

Yamaç paraşütü güvenli midir?

Uçmak her zaman insan doğasına zıtmış gibi göründüğü için hava sporlarından biraz korkuyoruz elbette. Fakat her spor gibi, yamaç paraşütü de kurallarına uygun yapıldığında pek de tehlikeli sayılmaz. Önemli olan uçuş için doğru hava koşullarını tespit etmektir. Kazaların birçoğu da olumsuz hava koşulları sebebiyle veya akrobasi gösterileri sırasında gerçekleşmektedir. Kısacası uçuş eğitimlerinizi tamamlayıp pilotunuzun uyarılarına kulak verirseniz keyifli ve güvenli bir uçuş gerçekleştireceğinizden eminiz.

Kimler uçabilir?

Öncelikle 100 kilogramın üzerinde olmamak gerekiyor. Ayrıca hamileler, astım hastaları, kalp rahatsızlığı olanlar ve sara hastaları da maalesef uçamıyorlar. Yaş sınırına gelecek olursak, aile izni olduğu taktirde her yaştan adrenalin tutkunu bu sporu yapabilir.

Marmaris yamaç paraşütü yapacaksanız eğer hiçbir eğitim almadıysanız ve bir seferlik de olsa yamaç paraşütü adrenalinini yaşamak istiyorsanız, deneyimli bir pilot eşliğinde havalanabilirsiniz. Bu iki kişilik uçuşa, “tandem uçuş” deniyor. Tandem uçuşta yolcu ile pilot beraber hareket ederler ve çelik bir terazi ile birbirlerini bağlanmış olduklarından herhangi bir güvenlik problemi de yaşanmaz.

Yanımızda neler götürmeli?

-Rahat kıyafetler
-Bir çift spor ayakkabı
-Bir şişe su
-Uçuşunuzu ölümsüzleştirmek için kamera
-Işıktan rahatsız olmadan etrafı görmeniz için spor bir güneş gözlüğü

Marmaris Turlar 

WeCreativez WhatsApp Support
Marmaris Travel Agency Destek ve Bilgi Hattı
👋 Merhaba,