Marmaris Köyceğiz Tekne Turu

Türkiye’nin eşsiz doğal güzellikleri ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz kıyılarında toplanmıştır. Bu bölgeler henüz doğal güzelliklerini yitirmediklerinden, gelen ziyaretçilerini kendine hayran bıkar. Tatilinizi Marmaris ve Köyceğiz bölgelerinde geçirmeniz, size birçok açıdan iyi gelecektir. İyi bir tatil, tüm yıl çalışmaya değebilir. Bu açıdan kısa süreli de olsa tatillerin iyi planlanması gerekir. Bedenen dinlenmek tabii ki güzeldir fakat yeni yerler keşfetmenin hazzı da bir başkadır.

Köyceğiz’e Nasıl Gidilir?

Marmaris çıkışlı Köyceğiz turları ile Köyceğiz Gölü’nü ve buradaki tarihi güzellikleri keşfetme şansını yakalayabilirsiniz. Köyceğiz Gölü, dünya çapında üne sahip, her yıl dünyanın pek çok farklı ülkesinden ziyaretçilerini ağırlayan bir göldür. Tatlı su olduğu halde gölde yüzülebilir. Buradaki tekne turlarıyla hem Köyceğiz Gölü’nde vakit geçirebilir hem de Dalyan’a doğru yol alabilirsiniz. Köyceğiz’e gitmek için kara yolu ya da deniz yolu tercih edilebilir. Ulaşım seçenekleri talep doğrultusunda şekillenebilir.

Köyceğiz’i görmeden ülkemizin güzelliklerini bilemezsiniz. Bir doğa harikasıdır ve tekne turları ile gölde yapacağınız seyahatin tadı damağınızda kalacaktır. Özellikle yabancı turistlerin ağırlıklı olarak misafir edildiği bir bölgedir. Farklı yerlerden Köyceğiz’e ulaşım sağlanabilir. Bu yerlerden bir tanesi de Marmaris’tir. Marmaris tatilinizi dolu dolu geçirmek için bu tür tekne gezisi fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

Marmaris’ten Köyceğiz’e Tekne Turları

Marmaris’ten yola çıkıp kara yolu ile ya da tekne turlarımız ile Köyceğiz’e doğru seyahat etmek mümkündür. Bu seyahatiniz sırasında, çevrede göreceğiniz tabiat harikası, eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Bölgedeki kral mezarlarını da bu tekne turumuz sırasında görme şansınız vardır.

İztuzu Plajı yine Marmaris’ten Köyceğiz’e doğru yapacağınız tekne turunda ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. İztuzu plajı dünya çapında ünlü bir plajdır ve birçok sertifikaya sahiptir. Bu plajı tur esnasında ziyaret edebilir kumsalının ve denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Böylesine temiz ve berrak bir deniz bulabilmek her yerde mümkün değildir. Ülkemizin bu güzelliklerini değerlendirmek ve olabildiğince gezip görmek gerekir. Hiç uzaklara gitmeden, Türkiye sınırları içerisinde kalıp birçok doğal güzelliği keşfedebilirsiniz. Köyceğiz de bu güzelliklerin arasında yerini almıştır.

Köyceğiz ve Çevresindeki Güzellikler

Köyceğiz turlarında genellikle Dalyan bölgesi de ziyaret edilir. Bu bölgedeki çamur banyosu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Siz de turumuz esnasında çamur banyosu deneyimini yaşayarak eğlenceli fotoğraflar çekinebilirsiniz. Dalyan sahilleri caretta carettaların da yumurtlama alanı olması sebebiyle koruma altındadır. Soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarını bu bölgedeki turlarda görme şansını elde edebilirsiniz. Bu canlılar denizde yaşarlar fakat kimi zaman sahile de çıkarlar. Şanslıysanız, Dalyan bölgesindeki sahillerde siz de caretta caretta kaplumbağalarını görebilirsiniz.

Marmaris Tekne Turları ile Köyceğiz Ziyareti

Marmaris’ten yola çıkıp Köyceğiz turu yapacağınız tekne turlarımıza arzu eden herkes katılabilir. Bu turlar sayesinde tatiliniz çok daha renkli ve eğlenceli bir hal alır. Teknede gezerken çok güzel fotoğraflar çekebilir, bu tatil anlarınızı fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Tekne turlarımız esnasında gölde ya de denizde yüzme imkanı bulunduğundan mayonuzu ve havlunuzu yanınıza almanızı öneririz. Deniz gözlüğü ve şnorkeliniz varsa, buradaki su altı dünyasına da ufak bir keşif yapabilirsiniz.

Turlarımızda sizlerin rahatı ve konforu için her şey düşünülür. Yemek ve içecek servisimiz ve güler yüzlü personelimiz ile tekne turunuzu keyifli bir şekilde geçirmeniz için çalışırız. Tatiller tüm yıl özlemle beklenmesinden dolayı çok özel anlardır. Çalışma prensibimiz bu özel anların yaşanacak herhangi bir aksaklıkla bozulmaması yönündedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WeCreativez WhatsApp Support
Marmaris Travel Agency Destek ve Bilgi Hattı
👋 Merhaba,