Marmaris Jeep Safari

Jeep safari yapmak için yurt dışına çıkıp uzak yerlere gitmenize hiç gerek yoktur. Marmaris’te, ülkemizin doğa harikası güzelliklerini keşfetmek için jeep safari deneyimini yaşayabilirsiniz. Marmaris’in en az denizi kadar büyüleyici olan yeşil ormanları ve tabiatıyla bir arada olabileceğiniz bu safari turu, tatilinizi güzelleştirecek bir etkinliktir. Marmaris’e yolu düşen herkes, istediği zaman jeep safarilerine katılım sağlayabilir. Bu safariler sizi baş başka bir ruh haline sokar ve iş yaşamının stresini geride bırakırsınız. Tatil etkinliklerinde macera ve heyecanı bir arada istiyorsanız jeep safari etkinliği tam size göre demektir. Marmaris Jeep safarisi kapsamında çevre köylerin ve kasabaların gezilmesi vardır. Her an Marmaris’in başka bir doğa harikasıyla karşılaşmanız mümkündür. Şelaleler ile zenginleşen turunuzda yüzme molaları da verebilirsiniz.

Marmaris’te Jeep Safarisi Deneyimi

Marmaris jeep safarisinde yalnızca köyler değil plajlara da seyahat gerçekleştirilir. Böylece Marmaris’in ruhunu tam anlamıyla yaşamanız sağlanır. Tam gün süren safari turu etkinliğinde yemek de yenir. Sıradan tatil aktivitelerinden sıkılanlar için harika bir deneyim olacaktır.

Turgut Şelalesi, Marmaris jeep safarisi turlarında ziyaret edilen ve mola verilen noktalardan biridir. Şelalenin eşsiz doğası, tüm ziyaretçilerinde hayranlık duygusu oluşturur. Öğlen yemeği, Turgut Şelalesi civarında yer alan restoranlarda yenilebilir. Bu deneyimi bir kez yaşayınca, tanıdığınız herkese şiddetle tavsiye edeceğinizden emin olabilirsiniz. Marmaris jeep safarisi turları ortalama sekiz kişilik gruplar halinde organize edilir. Bu sayısı on da olabilir. Jeep safari turları sırasında istenmeyen durumların yaşanmaması için gereken tüm önlemler alınır.

Marmaris’te Yapabileceğiniz Farklı Bir Tatil Etkinliği

Marmaris’e gelip yalnızca bir tek plajında denize girip geri evine dönen birçok insan vardır. Bu durum da elbette anlaşılır bir durumdur ancak farklı deneyimlere açık olmak da, tatilinizi sıradanlıktan kurtararak güzelleştirecektir.  Firmamızın sağladığı rehberlerin eşlik ettiği jeep safarileri belirli bir düzen içinde, güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştiriyoruz. Bu turlarda Marmaris’in hiç görmediğiniz köylerini ve bu köylerdeki doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Araçlar 4×4 araçlardır ve tam anlamıyla safari ruhunu yaşatır. Jeep turları sırasında hep deniz hizasında kalınmaz, yüksek noktalara da çıkılır. Marmaris’in eşsiz manzarasını bu noktalardan izleme şansına sahip olursunuz. Marmaris’e kadar gelen birinin bu deneyimi yaşamadan dönmesi büyük bir kayıp olur.

Marmaris Jeep Safari Hizmetimiz

Sizi otelinizden alıp, buluşma noktasına getirdikten sonra, kısa bir bilgilendirme yapıyoruz. Bu bilgilendirme gezilecek ve görülecek yerlerle ilgilidir. Bu bilgilendirme sırasında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa sorabilirsiniz. Zaten safari turu sırasında rehberlerimiz sizinle birlikte olacaktır. O nedenle tur sırasında da rehberlere soru sorup bilgi alma şansınız vardır.

Turda Marmaris çam ormanları arasında yol alınır. Bu safari turunun ilk aşamasını oluşturur. Off road olarak adlandırılan bu turda ormanların içinden yol alınır ve doğanın güzelliklerine en yakınından şahit olunur. Jeeplerle orman yollarından, patikalardan ve su birikintilerinden geçilir. Belgesellerde izleğiniz safari turları ile benzerlik gösterir.

Jeep Safari Turunda Sizi Neler Bekliyor?

Marmaris jeep safari turunda yanınıza mutlaka mayonuzu almalısınız. Şelalede ya da mola verilen bir plajda yüzmek istediğinizde mayonuza ihtiyacınız olacaktır. Deniz kenarında mola verilebilir. Daha sonra yine jeep yolculuğuna devam edilerek Turgut Şelalesi’ne varılır. Şelalenin eşsiz bir güzelliği vardır ve görenleri kendisine hayran bırakır. Turgut Şelalesi civarında öğlen yemeği yemeye uygun yerler vardır. Buradaki mola, öğle yemeği molasını da içinde barındırır. Yanınıza almanız gerekenler, mayo, güneş gölüğü, şapka, havlu, güneş gözlüğü ve yedek giysilerdir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WeCreativez WhatsApp Support
Marmaris Travel Agency Destek ve Bilgi Hattı
👋 Merhaba,